O naszej restauracji

Z daleka od zgiełku miasta


Osada Jurajska jest położona zaledwie 10 km od Krakowa w samym sercu Doliny Rzeki Dłubni - z daleka od zgiełku miasta, otoczona malowniczymi polami i łąkami. Na jej terenie znajduje się zarybione łowisko, w którym można samodzielnie złowić rybę i zabrać ją do domu. Tuż obok znajduje się nasza restauracja, w której serwujemy zawsze świeże ryby - pstrągi, jesiotry i karpie. Oprócz ryb, można u nas zjeść też inne pyszne dania i desery. Latem zapraszamy naszych Gości do miłego spędzenia czasu w naszym ogródku. Można poleżeć na leżaku z dobrą kawą lub zimnym piwem bądź spędzić aktywnie czas grając w siatkówkę czy badmintona.

Świeże ryby

Najsmaczniejsze z naszych dań są przyrządzane ze świeżych ryb. Ryby pływają w wodzie przepływowej prosto z rzeki Dłubni, dzięki temu gdy trafią na talerze naszych Gości, są zawsze świeże, soczyste i nie mają spotykanego często "mulistego" posmaku.

Miejsca dla wszystkich

Do dyspozycji naszych Gości mamy ok. 90 miejsc w przestronnej restauracji, a w sezonie wiosenno-letnim także dodatkowe ok. 180 miejsc na tarasie i pod parasolami tuż przy łowisku. Dla najmłodszych przygotowaliśmy bezpieczny plac zabaw z huśtawką, małą ścianką wspinaczkową, statkiem pirackim oraz piaskownicą a także kącik do zabawy wewnątrz restauracji. Dla wszystkich, którzy odwiedzą nas samochodem zapewniamy duży parking.

Zabytkowy młyn

Wyjątkowego klimatu Osadzie Jurajskiej dodaje stary, ponad 100-letni drewniany młyn wodny. Zachowaliśmy jego pełne wyposażenie. Na razie można go podziwiać z zewnątrz ale mamy nadzieję że niebawem udostępnimy naszym Gościom jego wnętrze. Tymczasem zapraszamy do odwiedzenia zakładki Galeria, gdzie zamieszczamy ciekawe zdjęcia naszego młyna.


Szef kuchni poleca Ryby i owoce morza


W naszym menu można znaleźć ryby przyrządzane na różne sposoby:

smażone, grillowane, pieczone czy wędzone

Łączy je jedno - ryby są zawsze świeże, podawane wyłącznie z naturalnymi dodatkami, oprószone naszą autorską mieszanką naturalnych przypraw. Za restauracją uprawiamy własny przydomowy ogródek. Warzywa z niego znajdziecie m.in. w serwowanych u nas surówkach